Українська Русский English
 
 

Новини

Завдяки Фонду «Україна 3000» в нашій країні впроваджуються новітні методи діагностики та лікування онкохворих дітей

30.03.2010, 16:26 Версія для друку
Вiдправити сторiнку на E-Mail

Підвищення кваліфікації українських лікарів – один з визначальних напрямів роботи Фонду «Україна 3000» у сфері медицини. Дотримуючись основоположного принципу роботи – системного підходу до вирішення проблем у будь-якій галузі, – Фонд сприяє збільшенню досвіду наших фахівців, завдяки чому вони могли б надавати більш якісну і кваліфіковану допомогу хворим дітям. Так, за сприяння Фонду близько 40 медичних працівників пройшли стажування за кордоном, і понад 170 – в Україні.

Одним з надійних партнерів Фонду у цьому напрямі є Медичний Центр Cedars-Sinai. Починаючи з 2007 року, за підтримки California Association to Aid Ukraine, Центр прийняв на стажування 9 українських фахівців різної спеціалізації, які протягом двох тижнів мали змогу ознайомитися з новітніми методами і технологіями діагностики та лікування.

У лютому 2010 року у Медичному Центрі Cedars-Sinai побували співробітники Референс-лабораторії з діагностики онкогематологічних захворювань Центру дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку лікарні «ОХМАТДИТ» – завідувач лабораторії Олена Кремінська та лікар-лаборант (біолог) Тамара Смоленська.

Ця лабораторія, відкрита у листопаді 2009 року, дає можливість дітям з онкогематологічними захворюваннями з усіх регіонів України отримувати діагностичну допомогу, опираючись на європейські діагностичні стандарти, максимально швидко та безкоштовно. «У нашій лабораторії не тільки встановлюються діагнози, але також проводиться контроль відповіді на специфічну терапію, що допомагає клініцистам спрогнозувати перебіг захворювання та скорегувати терапевтичні заходи», – каже Олена Кремінська.

Сьогодні працівники лабораторії, завдячуючи допомозі благодійного фонду «Крона», мають змогу працювати на сучасному обладнанні, яке дає можливість проведення визначення гістосумісності з високою резолюцією. Але для роботи з таким обладнанням необхідна відповідна підготовка персоналу.

«У Cedars-Sinai ми мали змогу ознайомитися зі структурою спеціалізованої діагностики онкогематологічних захворювань у дітей, – звітують українські лікарі. – Така діагностика повинна бути послідовною та логічною, обіймати діагностичні можливості різних спеціальних методів, починаючи з класичних, і закінчуючи найбільш передовими методиками, які дають розуміння біології пухлини на молекулярному рівні. З огляду на те, що сьогодні в Україні активно впроваджуються сучасні, прийняті у найбільш прогресивних країнах світу підходи до діагностики та лікування онкогематологічних захворювань у дітей, основний інтерес для нас представляли методики детекції генетичних перебудов, що спричиняють виникнення анапластичного процесу, а також методики визначення основного комплексу гістосумісності людини з високою резолюцією».
Лабораторія Медичного Центру Cedars-Sinai репрезентує найбільш високотехнологічні лабораторно-діагностичні дослідження, що мають велике значення у діагностиці та лікуванні онкогематологічних захворювань у дітей. До таких досліджень входять молекулярно-біологічні методи кількісної та якісної детекції генетичних реаранжировок у геномі лейкемічних клітин при дитячій онкогематологічній патології, а також HLA-типування пацієнтів та потенційних донорів для трансплантації кісткового мозку. Впровадження таких методик у лабораторну діагностику лейкемій дозволить підняти на якісно новий рівень надання медичної допомоги на засадах доказової медицини.

Українські фахівці ознайомилися з методом детекції найбільш прогностично значимих генетичних реаранжировок (перебудов) при дитячих лейкеміях. Досвід використання стандартизованих методів досліджень дозволяє з високою точністю проводити як якісну оцінку при первинній діагностиці, так і кількісну оцінку на різних етапах терапії, спираючись на дані, отримані при первинній якісній оцінці. Кількісна оцінка мінімальної залишкової (резидуальної) хвороби репрезентованим методом ПЦР у реальному часі дозволяє з високою точністю визначити ремісійний статус пацієнта, тобто визначити його схильність до виникнення рецидиву хвороби. Цей метод має високу клінічну значимість – дозволяє провести корекцію терапії на ранніх стадіях лікування з метою запобігання рецидиву. Досвід використання багаторазово тестованих і стандартизованих тест-систем та контрольних матеріалів від провідних світових компаній з виробництва реагентів для молекулярно-біологічних методів досліджень забезпечує високу точність та відтворюваність результатів.

Тепла і дружня атмосфера в лабораторії Медичного Центру Cedars-Sinai, співпраця з боку персоналу лабораторії дозволили українським лікарям за досить короткий термін стажування отримати максимум інформації щодо організації і функціонування найбільш відпрацьованих і відтворюваних методик, найчастіших проблем і шляхів їх вирішення. Провідні фахівці лабораторії висловили готовність до подальшої співпраці та допомоги у становленні нових методів в Україні.

«Впровадження в нашій лабораторії методів, з якими ми були ознайомлені під час стажування, буде логічним продовженням ланцюгу високотехнологічних діагностичних методик, що вже виконуються, і, таким чином, удосконаленням всього діагностичного і лікувального процесу», – переконана Олена Кремінська.


Підтримати проект

Підтримати проект

Обери інформер

Допоможи дітям! Розмісти у себе баннер
Приклад інформера: