Катерина Ющенко представила у Харкові проект створення та будівництва «Дитячої лікарні майбутнього»

23.11.2006, 16:55 Версія для друку

23 листопада 2006 року в приміщенні Харківського державного медичного університету Голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» пані Катерина Ющенко представила проект створення та будівництва «Дитячої лікарні майбутнього». У презентаційній прес-конференції також взяли участь Голова Правління Фонду «Україна 3000» Олександр Максимчук, почесний президент АКБ «Трансбанк», член Наглядової ради Фонду «Дитяча Лікарня майбутнього» Володимир Костерін, ведуча каналу ICTV Олена Фроляк, ведуча каналу М1 Василиса Фролова, президент Міжнародного благодійного фонду «Приятелі дітей», член Наглядової ради Фонду «Україна 3000» Марина Криса, голова Асоціації педіатрів України Юрій Антіпкін.

Виступаючи перед присутніми, Катерина Ющенко зазначила: «Для мене велика честь виступати у приміщенні цього поважного та відомого закладу, який виховав покоління найкращих українських медиків, і де навчаються студенти з різних країн світу». Пані Катерина розповіла, що протягом двох років Фонд «Україна 3000» отримує листи від багатьох людей, і дуже велика частина цих листів – прохання про допомогу від батьків, які не можуть вилікувати своїх дітей. «Ці листи дуже важко читати, бо в кожному з них – особиста історія. Це історія родини, яка продала майже все, позичила гроші у всіх, у кого могла, для того, аби врятувати свою дитину. Таких дітей в Україні не одиниці й не десятки, а сотні і тисячі. Проаналізувавши стан дитячої медицини в Україні та у світі, ми прийшли до висновку, що кращий вихід – це створення «Дитячої лікарні майбутнього», – сказала вона. «У цій лікарні зможуть вилікувати дітей, які страждають на хвороби, які зараз вже лікують у світі, але, на жаль, не лікують в Україні. Тут має бути найкраще лікування і найкращі умови, аби дитина з першої і до останньої хвилини перебування у лікарні почувалася комфортно. Найголовніше – щоб і діти, і батьки відчували надію, і знали, що є всі можливості для того, аби їхня дитина одужала», – наголосила Катерина Ющенко.

Олександр Максимчук розповів про структуру майбутньої лікарні, підкресливши, що у новому закладі будуть не тільки найкращі фахівці, але й найсучасніше діагностичне обладнання. «У цій лікарні безкоштовно лікуватимуться діти з усіх куточків України. Наразі ми відпрацьовуємо співпрацю з обласними дитячими лікарнями для того, щоб налагодити механізм взаємодії обласних медичних центрів з «Дитячою лікарнею майбутнього», – зазначив він.

Юрій Антіпкін у своєму виступі наголосив на нагальній необхідності нашої держави у такому лікувальному закладі. Він повідомив, що створення «Дитячої лікарні майбутнього» підтримав Третій Всеукраїнський конгрес педіатрів, що зафіксовано у відповідній резолюції. Пан Антіпкін підтвердив той факт, що сьогодні в Україні немає медичної установи, на базі якої можна було б лікувати дитячі захворювання, які наразі в Україні не лікують. Він наголосив, що створення нової лікарні дасть можливість наблизити Україну до європейських стандартів дитячої медицини.

Володимир Костерін сказав, що «Трансбанк» підтримує проект створення та будівництва «Дитячої лікарні майбутнього» з самого початку, і закликав усіх долучитися до його реалізації, адже ця справа потребує підтримки усіх громадян України.

Василиса Фролова зазначила, що для каналу М1, аудиторію якого складають переважно молоді люди, дуже важливо донести до своїх глядачів ідею необхідності створення «Дитячої лікарні майбутнього» та закликати їх долучитися до цієї справи.

Олена Фроляк, виступаючи перед журналістами, розповіла про те, що канал ICTV одним з перших підтримав цей проект. Протягом майже двох місяців на каналі демонструють сюжети, присвячені стану дитячої медицини, дитячим лікувальним закладам. ICTV показує соціальні ролики та сюжети про обладнання та методи лікування, які наразі недоступні українцям. Так, знімальна група каналу готує сюжети про те, яким чином працює гамма-ніж у Польщі й Чехії, а також про роботу сучасних дитячих медичних закладів у розвинутих країнах, зокрема у Великій Британії. «Реалізація проекту такого масштабу неможлива без підтримки медіа, і тому я закликаю моїх колег-журналістів підтримати проект створення та будівництва «Дитячої лікарні майбутнього», – наголосила Олена Фроляк.

Марина Криса підкреслила, що створення такого закладу в Україні необхідне, адже щороку від важких хвороб у нашій країні вмирають сотні дітей. «Ми дуже раді, що нарешті таку лікарню буде створено, і закликаємо всіх приєднатися до цього проекту», – сказала вона.

Заходи відбулися у рамках великого промо-туру обласними центрами України, метою якого є презентація проекту майбутньої лікарні та збір коштів на її створення та будівництво. Промо-тур розпочався 29 вересня 2006 року у Львові. Презентаційні заходи вже відбулися у Сумах, Тернополі, Івано-Франківську, Полтаві, Донецьку, Черкасах, Кіровограді, Чернігові, Запоріжжі, Дніпропетровську, Вінниці, Хмельницькому, Одесі, Миколаєві, Херсоні та Чернівцях.