Українська Русский English
 
 

Новини

Гвідо Цех і Тетяна Бахтеєва обговорили проект створення Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини

25.11.2010, 17:44 Версія для друку
Вiдправити сторiнку на E-Mail

24 листопада 2010 року відбулася зустріч відомого швейцарського лікаря Гвідо Цеха з Головою Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Тетяною Бахтеєвою. Захід відбувся у приміщенні Комітету, у ньому також взяли участь директор Інституту педіатрії, акушерства і гінекології, президент Асоціації педіатрів України Юрій Антипкін, Голова Правління Фонду «Україна 3000» Олександр Максимчук, Голова Правління Фонду «Дитяча лікарня майбутнього» Віра Павлюк.

Центральною темою обговорення було створення Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини. Гвідо Цех поділився з Тетяною Бахтеєвою враженнями від медичних установ, які він відвідав – Українського медичного центру медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України та Інституту педіатрії, акушерства і гінекології. «В ІПАГу я бачив новонароджених дітей, які перенесли надскладні операції, і я вражений, як такі операції можна робити в таких обмежених умовах. Я був здивований, коли дізнався, що в ІПАГу немає власного обладнання для МРТ», – сказав Гвідо Цех.

За словами доктора Цеха, Всеукраїнський центр охорони здоров’я матері і дитини дуже важливий для України, адже в ньому будуть лікуватися хвороби, які зараз в нашій країні не лікують, у першу чергу онкологічні. Також дуже важливо, щоб у медичному закладі такого рівня функціонував потужний діагностичний центр.

Голова Комітету з питань охорони здоров’я зазначила, що створення Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини – це загальнонаціональний проект, і сьогодні потрібна політична воля Уряду і Президента, щоб дати йому нове дихання. Вона підкреслила, що вже зроблена величезна робота – і Фондом «Україна 3000», який надав неоціненну допомогу дитячим лікарням України, і Фондом «Дитяча лікарня майбутнього», завдяки зусиллям якого практично готова проектно-кошторисна документація.

«Я бачу, що ви з великою доброю волею рухаєтесь на зустріч цьому проекту, і дуже вдячний вам за це», – сказав, звертаючись до Тетяни Бахтеєвої, доктор Гвідо Цех. «Я переконаний, що ця робота має бути продовжена», – підкреслив він.

Висловлюючи думку педіатричної спільноти України, Юрій Антипкін наголосив, що Україні така лікарня «потрібна, як повітря». «Усі педіатри України з нетерпінням очікують створення цієї лікарні, – сказав він. – Ми підкріпимо її кадрами, і вона буде працювати заради наших дітей».

Також Гвідо Цех і Тетяна Бахтеєва порушили питання страхової медицини. Доктор Цех поділився досвідом запровадження і роботи страхової медицини у Швейцарії, а Тетяна Бахтеєва розповіла про кроки України у цьому напрямі.

Гвідо Цех перебуває в Україні з 22 по 24 листопада 2010 року на запрошення Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000». Разом із доктором Цехом Україну відвідує засновник швейцарського Клубу ділових людей «Віденмоос» Фреді Бюлер.

Раніше 24 листопада доктор Цех відвідав Інститут педіатрії, акушерства і гінекології, відділення хірургії вроджених вад розвитку. Він побував у палатах немовлят, вади яких було діагностовано під час вагітності, і яким були зроблені дуже складні операції буквально у перші години життя.

23 листопада Гвідо Цех відвідав Український медичний центр медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України, а також разом із Віктором Ющенком побував на будівельному майданчику Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини.

22 листопада Гвідо Цех і Фреді Бюлер зустрілися з представниками фондів «Україна 3000» і «Дитяча лікарня майбутнього», які провели презентацію проекту Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини.


Підтримати проект

Підтримати проект

Обери інформер

Допоможи дітям! Розмісти у себе баннер
Приклад інформера: