Українська Русский English
 
 

Новини

Українські медики повернулися з двотижневого стажування в Cedars-Sinai Medical Center

14.05.2011, 03:59 Версія для друку
Вiдправити сторiнку на E-Mail

Українські медичні фахівці завершили двотижневе стажування в Cedars-Sinai Medical Center (Лос-Анджелес, Каліфорнія, США) і повернулися до України.

Результатом стажування стало:

  • ознайомлення з нормативною документацією з проектування та будівництва лікувально-профілактичних закладів штату Каліфорнія, США;
  • підвищення кваліфікації в питаннях гігієнічної оцінки архітектурно-планувальних рішень лікувально-профілактичних закладів для дітей;
  • ознайомлення з облаштуванням та утриманням дитячої лікарні, архітектурно-планувальними рішеннями розміщення приміщень операційного блоку, відділення променевої терапії, палатних секцій;
  • ознайомлення зі структурою та організацією роботи провідних лікувально-профілактичних закладів Лос-Анджелесу;
  • ознайомлення з організацією роботи провідних клінічних лабораторій лікувально-профілактичних закладів Лос-Анджелесу;
  • ознайомлення з організацією роботи дитячих відділень інтенсивної терапії та анестезіологічного забезпечення хірургічних втручань у новонароджених та організації надання медичної допомоги новонародженим;
  • ознайомлення з організацією підготовки лікарів резидентів (інтернів) вузької спеціалізації на базі дитячих відділень Медичного центру;
  • ознайомлення з системою медичної освіти та підготовки медичного персоналу в США;
  • здійснення порівняльної характеристики структурних підрозділів Cedars-Sinai Medical Center із вітчизняними, які надають педіатричну допомогу та медико-генетичне консультування.

Слід зазначити, що керівництво та працівники Медичного центру відкрито та доброзичливо ставилися до українських фахівців. Для них було запропоновано формат роботи як по індивідуальній програмі, так і участь у повсякденних заходах (навчальних тренінгах, конференціях, семінарах, лекціях, клінічних розглядах) з підвищення кваліфікації працюючих лікарів.

Cedars-Cinai Medical Center – це академічний, дослідницький та науково-практичний медичний центр з великою кількістю сучасно оснащених структурних підрозділів, розташованих в різних будівлях та поєднаних між собою добрим транспортним зв’язком. Він розрахований на 952 стаціонарних ліжка, до складу яких входять 159 педіатричних.

Цікавий факт: з 2000 працюючих лікарів 175 – педіатри, підготовкою яких займаються 21 педіатричний факультет з 200 медичних факультетів США.

Робота в Cedars-Cinai Medical Center побудована на таких основних принципах: відмінний клінічний результат, сучасні медичні технології, задоволення результатами лікування членів сім’ї, інтернаціоналізація медичних знань та навчання, фінансова стабільність, громадська користь.

Виходячи з цих принципів, робота кожного підрозділу побудована на командній праці фахівців різного профілю та їх чіткій взаємодії, що забезпечує надання якісної допомоги за короткий термін перебування пацієнта у відділенні. Відповідно до цього створюється можливість максимально використовувати ліжковий фонд медичного центру. Кожен член команди виконує лише покладені на нього обов’язки, викладені в існуючий системі алгоритмів для кожного окремого випадку. Дії персоналу доведені до автоматизму, що базується на постійних тренінгах. Призначення того чи іншого лікування та необхідного обстеження пацієнту здійснюється згідно затверджених протоколів (з доказовою базою для кожного клінічного випадку), що мінімізує суб’єктивізм дій лікаря та можливість помилки. Здійснюється постійний контроль за діяльністю медичних працівників різних ланок.

Цікавою є працююча модель зведення до нуля лікарської помилки щодо призначення ліків та помилки пацієнта щодо прийняття не тих ліків або не в тій дозі. В кожному відділенні в штатному розкладі є лікар-фармаколог, під спостереженням якого знаходяться всі питання, які стосуються призначення фармпрепаратів, контроль та корекція дозування, сумісність ліків, обґрунтованість призначення тощо. Крім того, кожне призначення хворому після обходу перевіряється старшим лікарем команди, потім медичною сестрою-реєстратором, та після цього в електронному вигляді (форма заповнюється реєстратором) передається до фармакологічного відділу, в якому ще раз перевіряється фармакологом. Для кожного хворого, у відповідності до листа призначень, готується весь набір ліків (форми фасовані для конкретного хворого).

Операційні зали в медичному центрі є однотипними в усіх відділеннях і представлені приміщенням з однією вхідною групою та лаборантською кімнатою, яка обладнана робочими місцями для проведення фіксування оперативних втручань та ін. Підготовка лікарів до операцій (миття рук) здійснюється перед операційною в коридорі. Для забезпечення режиму стерильності в операційній використовуються спеціальні системи вентиляції, так звані повітряні ламінарні потоки.
В основі ж профілактики нозокоміального інфікування лежить чітке дотримання практики миття рук, епідеміологічного нагляду та контролю за циркулюючими штамами мікроорганізмів, контрольована антибактеріальна терапія, достатня (резервна) кількість медичних виробів одноразового використання, безпечна їх утилізація. Антибактеріальна терапія проводиться по чутливості виділеного збудника, попередній результат можна отримати через 12-18 годин, остаточний – через 24-48 годин.

Значну роль в наданні соціальної та психологічної допомоги хворим в будь-якому медичному закладі виконують волонтери. Вони мають чітку організацію дій, спрямованих на створення позитивного настрою та відчуття психологічного комфорту для пацієнта та відвідувача клініки, при цьому немає відчуття надлишкової уваги.

Величезна і щира подяка всім, хто допоміг в організації та проведенні стажування українських лікарів: керівництву Cedars-Cinai Medical Center, Каліфорнійській Асоціації допомоги Україні, особисто пану Богдану Маланяк, Любові Кеске і професору Чарльзу Симонсу, українській діаспорі в США.

Звіти лікарів

Юлія Щербак, (ОХМАТДИТ)

Тетяна Орлова (ОХМАТДИТ)

Валентина Махнюк (Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзєєва НАМН України)

Маріанна Ніколайчук (Ужгородський Національний університет)


Підтримати проект

Підтримати проект

Обери інформер

Допоможи дітям! Розмісти у себе баннер
Приклад інформера: