Українська Русский English
 
 

Новини

Громадські та благодійні організації обговорили реалізацію проекту «Дитяча лікарня майбутнього»

20.05.2011, 14:47 Версія для друку
Вiдправити сторiнку на E-Mail

19 травня 2011 року відбулася зустріч на тему «Реалізація проекту Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини – «Дитячої лікарні майбутнього». В обговоренні взяли участь керівники понад 20 українських та міжнародних громадських і благодійних організацій, які опікуються питаннями охорони здоров’я материнства і дитинства, а також представники Міністерства охорони здоров’я та Державного управління справами.

Голова правління БФ «Дитяча Лікарня майбутнього», доктор медичних наук Віра Павлюк наголосила, що поява такого закладу, як Всеукраїнський центр охорони здоров’я матері і дитини може значно покращити ситуацію в дитячій медицині в Україні. Важливим, за її словами, є не лише будівництво цього лікувального закладу, а й підготовка висококваліфікованого медичного персоналу. За статистикою, українці щороку витрачають на лікування за кордоном близько 100 мільйонів доларів. З появою «Дитячої лікарні майбутнього» українські діти лікуватимуться безплатно. Окрім того, держава перестане фінансувати приватні та державні закордонні клініки, а сама зможе надавати допомогу дітям з онкологічними захворюваннями не лише з України, а й з-за кордону.

Представники кількох благодійних організацій, зокрема президент ВБФ «Дитячий світ» Сергій Летенко та президент МБФ «Здоров’я Українського народу» Сергій Сошинський акцентували на тому, що потрібно узагальнити колосальний досвід, отриманий під час реалізації унікального інфраструктурного проекту «Дитяча лікарня майбутнього». Адже з аналогічними труднощами вже стикаються інші благодійні організації.

Член Наглядової ради БФ «Дитяча Лікарня майбутнього», голова правління МБФ «Україна 3000» Олександр Максимчук наголосив, що «Дитяча лікарня майбутнього» має стати унікальним державним медичним центром світового рівня. Проте без комплексного реформування дитячої медицини проект Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини не може бути повною мірою реалізований. Олександр Максимчук закликав благодійні та громадські організації, які опікуються проблемами медицини, стати партнерами та спільно лобіювати необхідність реформ в охороні здоров’я.

Фінансовий директор БФ «Дитяча Лікарня майбутнього» Ростислав Замлинський нагадав складнощі, які довелося подолати при реалізації цього проекту. Зокрема, завдяки українській бюрократичній системі на стадії проектування довелося збирати 211 різноманітних погоджень в органах державної влади, що суттєво загальмувало процес.

У підсумку учасники робочої зустрічі констатували, що необхідна визначеність державних органів влади щодо подальшої реалізації проекту Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини. Зокрема, громадські та благодійні організації виступили з ініціативою винести це питання на засідання Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я, яке відбудеться 26 травня цього року. Передбачається привернути особливу увагу до проблем реформування охорони здоров’я загалом та дитячої медицини зокрема. Також планується звернути увагу на необхідність враховувати при будівництві нових та реконструкції функціонуючих лікувальних закладів вже існуючі інфраструктурні проекти в галузі медицини.

Організаторами робочої зустрічі виступили БФ «Дитяча Лікарня майбутнього» за підтримки ВБО «Асоціація благодійників України».

Нагадаємо, створення Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини передбачено Указом Президента України від 6 грудня 2005 року №1694 «Про невідкладні заходи щодо реформування системи охорони здоров’я населення» та Постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2006 р. №722 «Про утворення Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини».


Підтримати проект

Підтримати проект

Обери інформер

Допоможи дітям! Розмісти у себе баннер
Приклад інформера: