Українська Русский English
 
 

Новини

Катерина Ющенко закликає запитати про «Лікарню майбутнього» у держави

20.07.2011, 11:01 Версія для друку
Вiдправити сторiнку на E-Mail

Дружина екс-президента каже, що питання «де лікарня?» треба ставити не їй.

«Дитяча лікарня майбутнього» досі не побудована через небажання держави.

Про це дружина екс-президента Віктора Ющенка і глава Фонду «Україна 3000» Катерина Ющенко розказала в інтерв’ю tochka.net.

Вона наголошує, що лікарня – це державний проект. Тому питання, а де ж лікарня, переадресовує державі.

– Пані Катерино, розкажіть, як справи у благодійного проекту «Дитяча лікарня майбутнього»?

– Хороше запитання, але адресувати його треба не тільки мені. Мало хто бере до уваги, що проект створення Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини, «Дитячої лікарні майбутнього» – належить державі.

– Як так сталося?

– У 2006 році, коли Фонд «Україна 3000» вирішив підтримати цей проект, він вже рік реалізовував програму «Від лікарні до лікарні». Ми знайомилися зі станом дитячих лікарень в Україні, спілкувалися з експертним середовищем і все більше стверджувалися у думці, що Україні вкрай потрібна дитяча лікарня найвищого рівня, де б лікували важкохворих дітей.

Тому фонд «Україна 3000» активно підтримав ініціативу держави. Проект отримав назву «Дитяча лікарня майбутнього», а для спрощення фінансових потоків був створений благодійних фонд з такою самою назвою.

З тих пір, з 2006 року, фонди «Україна 3000» і «Дитяча лікарня майбутнього» фактично тягнуть на собі цей величезний, гігантський проект. З року в рік горстка людей прогризається крізь бюрократичну павутину й законодавчі перепони. Вони прориваються через потік політичного бруду і відвертої брехні, які бурлять навколо цього проекту.

– Чому цей проект не був реалізований за попередні роки?

– В усьому світі створення таких масштабних об'єктів триває в середньому 7-12 років. Зараз повністю завершений архітектурний проект лікарні. Це інноваційний проект, який високо оцінюють фахівці-архітектори з усього світу.

Він пройшов комплексну державну експертизу і переданий на затвердження в Кабмін. Вже рік, як ділянці закінчені усі підготовчі роботи. Але далі нічого не відбувається.

– За чим затримка?

– Немає визначеної позиції держави, як же реалізовувати цей проект. І це дуже прикро. Коли з’ясовується, що на підготовку до Євро-2012 треба ще мільярд гривень – цей мільярд знаходиться, а на лікарню грошей нема... Кошторис реконструкції лише НСК «Олімпійський» в Києві складає 4 мільярди 590 мільйонів гривень. Це три з половиною «Дитячі лікарні майбутнього»! Але Євро приходять і відходять, а діти, на жаль, продовжують хворіти і помирати.

Незважаючи на те, що це – державний проект, на його реалізацію не витрачено жодної державної копійки. Жодної! Діяльність фонду «Дитяча лікарня майбутнього» неодноразово перевіряли Генеральна прокуратура України, прокуратура Києва, КРУ, і вони можуть підтвердити: жодної бюджетної копійки на цей проект не використано, а в діяльності фонду не знайдено ніяких порушень.

Ми віримо, що держава зрозуміє всю важливість і економічну привабливість цього проекту. Адже цей проект – стратегічний.

– У зв’язку з цим проектом у суспільства до Катерини Ющенко два запитання: «Де гроші?» і «Де лікарня?». Що ви відповісте?

– Усі зібрані благодійниками гроші знаходяться в «Укрексімбанку», вони збережені і примножені. Зараз на рахунку трохи більше 72 мільйони гривень. Фонд «Дитяча лікарня майбутнього» сплатив за розробку архітектурного проекту і навіть взяв на себе те, що мала фінансувати держава, – роботи на ділянці. Жодна копійка не була використана не за цільовим призначенням.

А «де лікарня?» – запитайте в держави. Чому вже більше півроку проектно-кошторисна документація лікарні лежить в Кабміні? Чому держава не дає фінансування? Якби вона ще рік тому швидко визначилася щодо цього проекту, не було б року вимушеного простою. А за цей рік вже звели б стіни!


Підтримати проект

Підтримати проект

Обери інформер

Допоможи дітям! Розмісти у себе баннер
Приклад інформера: