Українська Русский English
 
 

Новини

Українські лікарі пройшли стажування у Сполучених Штатах Америки

04.10.2011, 12:53 Версія для друку
Вiдправити сторiнку на E-Mail

З 14 по 25 вересня 2011 року українські лікарі перебували на стажуванні у Сполучених Штатах Америки. Стажування, яке було присвячено темі «Телемедицина», відбувалося у рамках програми «Відкритий світ» за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000».

У стажуванні взяли участь завідувач відділенням анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених Кримської республіканської установи «Дитяча клінічна лікарня» Олександр Сидоров та куратор відділення раннього віку Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні Наталія Сінчук. Вони побували у Вашингтоні, ознайомилися із системою охорони здоров’я Сумма, штат Огайо, відвідали дитячі лікарні Ейкрона та Колумбуса, Центр з симуляції та інтегрованої медичної освіти Біоінноваційного інституту ім. Остена, а також взяли участь у відео-конференції зі Східним Теннессі та низці інших професійних заходів.

«Ця поїздка була дуже цікавою і відкрила багато можливостей використання телемедицини, – ділиться враженнями Олександр Сидоров. – Американці використовують телемедицину для відеоконференцій. Це те, над чим і нам треба працювати».

Наші лікарі провели багато цікавих і корисних зустрічей, вивчали передовий досвід. «Вразив підхід до організації постійного навчання в лікарнях для лікарів і медичних сестер, та й взагалі системність в організації будь-якої справи. Ось чому передусім треба вчитися!» – підкреслює Олександр Сидоров.

Українські фахівці повернулися з великою кількістю ідей та думок, які планують впровадити в своїх лікарнях.

Програма «Відкритий світ» заснована Конгресом США в 1999 році, у 2003-му до неї була включена Україна. Головна мета програми – зміцнення взаєморозуміння та співробітництва між Україною та Сполученими Штатами через надання можливості українським фахівцям у різних галузях діяльності зустрітися зі своїми американськими колегами й обмінятися досвідом та ідеями з найбільш важливих для обох сторін питань.

Програма призначена для лідерів України – представників різних рівнів державної влади, академічного співтовариства, громадських організацій і ділових структур. Програма, насамперед, розрахована на кандидатів, які, незважаючи на свій відносно молодий вік, уже виявили себе як професіонали своєї справи, показали свої сильні лідерські якості, і зацікавлені у вивченні американського досвіду і підтримці професійних та особистих контактів з американськими колегами після повернення до України.

Стажування українських лікарів за кордоном – один з пріоритетних напрямків діяльності Фонду «Україна 3000». За програмами «Від лікарні до лікарні» та «Дитяча лікарня майбутнього» понад 80 фахівців з України пройшли стажування в кращих клініках світу.

Програма «Від лікарні до лікарні» також є партнером в Україні Світової Федерації Українських лікарських товариств (СФУЛТ), яка бере активну участь у розвитку телемедицини в нашій країні.

Звіт Олександра Сидорова

Звіт Наталії Сінчук


Підтримати проект

Підтримати проект

Обери інформер

Допоможи дітям! Розмісти у себе баннер
Приклад інформера: