Українська Русский English
 
 

Новини

Катерина Ющенко взяла участь у святкуванні 20-річчя Товариства допомоги Україні в Каліфорнії

21.02.2012, 16:21 Версія для друку
Вiдправити сторiнку на E-Mail

Голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» пані Катерина Ющенко взяла участь в урочистому засіданні, присвяченому 20-річному ювілею Товариства допомоги Україні в Каліфорнії (California Association to Aid Ukraine, CAAU).

Протягом п’яти років Товариство допомоги Україні в Каліфорнії виступає спонсором міжнародного навчального проекту, у рамках якого фахівці-медики з України проходять стажування в одному з кращих шпиталів світу – Cedars Sinai Medical Center. Українськими партнерами цього проекту виступають фонди «Україна 3000» і «Дитяча лікарня майбутнього».

Щороку Cedars Sinai Medical Center приймає на стажування чотирьох українських лікарів. Загалом тренування пройшли 20 фахівців із різних медичних закладів України, серед яких – лікарня «ОХМАТДИТ» та Інститут педіатрії, акушерства і гінекології. «Ми не стільки говоримо лікарям, що треба робити, скільки показуємо їм, як ми самі вирішуємо проблеми, коли стикаємося з ними», – розповідає про цей проект його керівник, доктор Чарльз Сіммонс, директор Департаменту дитячих хвороб та директор Відділу неонатології Cedars Sinai.

Пані Катерина Ющенко сердечно подякувала україно-американській громаді Південної Каліфорнії та членам CAAU за величезну допомогу Україні. «В Україні дуже цінують зусилля, які докладає українська діаспора задля покращення життя, – сказала вона. – Переконана, тільки разом ми можемо подолати виклики, що постають перед нами».

Директор департаменту медичних програм Фонду «Україна 3000» Віра Павлюк докладніше зупинилася на діяльності Фонду у сфері медицини. Вона відзначила, що лікарі, які раніше пройшли стажування в Cedars Sinai, активно втілюють набутий досвід у свою медичну практику.

Член-кореспондент Національної академії медичних наук України Василь Лазоришинець розповів про складнощі та досягнення в реформуванні системи охорони здоров’я в Україні за останнє десятиріччя. Він підкреслив важливість обміну досвідом між медиками України і США як в практичній, так і в науковій сфері.

CAAU засновано у 1991 році і є неприбутковою волонтерською організацією, яка базується в південній Каліфорнії. Основною метою Товариства є допомога Україні. Членами CAAU у переважній більшості є американці українського походження, представники української діаспори.

CAAU допомагає Україна різними шляхами. Це і допомога дитячим будинкам, і стипендіальні програми для талановитих школярів, і спонсорування спортивних змагань для дітей, які виростають без батьківської опіки. CAAU спонсорувало видавництво «Смолоскип» для публікації та розповсюдження 2 тисяч примірників книги для дітей «Українське дошкілля». Вже 15 років CAAU разом із Wheels For Humanity реалізує програму допомоги інвалідам – благодійники передають в Україну інвалідні візки для дітей та дорослих із вадами. Загалом було завезено більше десяти контейнерів у Львів, Чернівці, Івано-Франківськ, Рівне, Харків та інші міста. У 2006 році CAAU започаткувало проект «Наукові дослідження рятують життя», реалізація цього проекту дає змогу багатьом вченим з України проводити різноманітні дослідження та приймати участь у наукових конференціях в інших країнах світу (США, Угорщина тощо). Програма допомоги CAAU старшим людям в Україні ставить за мету опіку над хворими та немічними людьми. Крім того, CAAU зробило великий внесок у процес навчання лікарів-неонатологів (тренувальні курси первинної реанімації новонароджених).


Підтримати проект

Підтримати проект

Обери інформер

Допоможи дітям! Розмісти у себе баннер
Приклад інформера: