Українська Русский English
 
 

Новини

Фонд «Дитяча лікарня майбутнього» передав Інституту педіатрії, акушерства та гінекології обладнання на 17,5 мільйони гривень

25.04.2012, 12:14 Версія для друку
Вiдправити сторiнку на E-Mail

Благодійний фонд «Дитяча лікарня майбутнього» передав Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України надсучасне медичне обладнання для порятунку дітей. Вперше за всю історію існування Інституту отримано в користування таку важливу апаратуру, як ендоскопічна техніка, цитогенетична лабораторія, надсучасна ультразвукова діагностика 3D і 4D, обладнання для здійснення корекції деяких вад розвитку внутрішньоутробно, реанімаційне обладнання для новонароджених та дітей старшого віку тощо.

Нове медичне обладнання дає змогу зробити потужний крок до створення на базі ІПАГу сучасного перинатального центру.

24 квітня 2012 року керівництво Фонду «Дитяча лікарня майбутнього», Національної академії медичних наук України та Інституту педіатрії, акушерства і гінекології, а також представники Адміністрації Президента та Кабінету Міністрів України відвідали ІПАГ та оглянули встановлене обладнання. Гості побували у хірургічному відділенні Інституту і побачили апаратуру в дії.

«Я вражений високими темпами роботи команди Фонду «Дитяча лікарня майбутнього», – зазначив Андрій Сердюк. – 22 грудня 2011 року був підписаний меморандум про співпрацю між нашими організаціями, а вже через тиждень розпочалося постачання обладнання». Він підкреслив, що за останні роки Інститут не отримував такої кількості сучасної апаратури. «Наслідки ви бачите: лікарі отримали можливість рятувати велику кількість дітей», – сказав пан Сердюк. Він подякував Фонду за передане обладнання і висловив сподівання на продовження співпраці, яка розпочалася так вдало і яка «приречена на успіх».

Закупівля обладнання відбулася у рамках Благодійної програми БФ «Дитяча лікарня майбутнього» та у відповідності з медичною програмою Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини. У листопаді 2011 року Фонд оголосив конкурс на закупівлю новітнього обладнання, яке планувалося встановити в Інституті педіатрії, акушерства і гінекології та Національному інституті раку. Загальна вартість обладнання склала понад 18 мільйонів 100 тисяч гривень.

Значна частина апаратури була передана до ІПАГ – її перелік складається з 25 позицій, вартість – 17 647 715 гривень.

«Ми допомагали державі у будівництві Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини, зокрема – взяли на себе проектування, – сказала пані Катерина Ющенко. – Фонд сприяє навчанню медичних фахівців – понад 80 українських лікарів вже пройшли стажування за кордоном. Тепер ми зробили ще один дуже важливий крок: передали сучасне медичне обладнання у два великі медичні центри».

Пані Катерина підкреслила, що ці 18 мільйонів – сума, яка складається з невеликих благодійних внесків громадян і колективів, включаючи кошти, отримані через SMS, плюс нараховані на них відсотки. «Тисячі українців хочуть, щоб їхні внески повертали здоров’я дітям України. А це можна зробити, не очікуючи, коли буде споруджено Центр. Медичне обладнання, яке Благодійний фонд «Дитяча лікарня майбутнього» передає ІПАГу, вже вирішує найгостріші проблеми дитячої медицини», – сказала вона.

Сьогодні це обладнання вже змонтовано і працює, рятуючи життя українських дітей. За січень – березень 2012 року у відділенні медицини плода було проведено 947 експертних ультразвукових обстежень плода у вагітних групи високого ризику. Пренатально була діагностована вроджена і спадкова патологія у 135 (14,3%) плодів.

«Сьогодні ми побачили тільки частину обладнання, яке передав нам Фонд, – сказав Юрій Антипкін. – У відділенні медицини плода встановлено унікальні апарати – фетоскоп, цитогенетична лабораторія, а також надсучасні апарати УЗД, що дозволяє виявляти вади на самих ранніх стадіях. Наш інститут – перший в Україні, який дозволяє допомагати дітям в умовах замкненого перинатального циклу – щойно народжену дитину, патологія якої вже відома, максимально швидко транспортують у хірургічне відділення. Таким чином значно зростають шанси врятувати її».

«Обладнання повністю відповідає медичній програми Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини, одним з напрямів діяльності якого є перинатологія, – підкреслив Голова Правління Фонду «Дитяча лікарня майбутнього» Олександр Максимчук. – Усе обладнання застраховане і перебуває на балансі нашого Фонду».

Якщо держава прийме рішення про будівництво Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини, закуплене для ІПАГ медичне обладнання буде використовуватися у Центрі.

Фото Максима Короденка


Підтримати проект

Підтримати проект

Обери інформер

Допоможи дітям! Розмісти у себе баннер
Приклад інформера: