Українська Русский English
 
 

Новини

Академіки, лікарі і благодійники обговорили проблеми покращення перинатальної служби в Україні

25.04.2012, 15:39 Версія для друку
Вiдправити сторiнку на E-Mail

24 квітня 2012 року в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України представники ІПАГу, Національної академії медичних наук, Фондів «Дитяча лікарня майбутнього» та «Україна 3000» обговорили актуальні проблеми покращення організації перинатальної служби в Україні.

В обговоренні взяли участь Голова Наглядової ради Фонду «Україна 3000» пані Катерина Ющенко, Президент НАМН України, академік Андрій Сердюк, директор ДУ ІПАГ НАМН України, голова Асоціації педіатрів України, академік Юрій Антипкін, Голова Правління Фонду «Дитяча лікарня майбутнього» Олександр Максимчук, головний дитячий хірург МОЗ України, професор Олексій Слєпов, професори Ірина Гордієнко, Василь Подольський, Тетяна Авраменко та інші.

Активну участь в круглому столі взяли лікарі, які проходили стажування в провідному медичному закладі США – Cedars Sinai Medical Center (SCMC) за підтримки Товариства допомоги Україні в Каліфорнії. Це – член-кореспондент НАМН України Василь Лазоришинець, завідуюча відділом реанімації новонароджених ІПАГ Любов Слєпова, куратор відділення патології новонароджених Тетяна Куриліна, дитячий хірург Олексій Пономаренко та інші.

За круглим столом обговорювались питання співпраці із регіональними перинатальними центрами, обласними та міськими відділеннями патології новонароджених та недоношених немовлят. Підкреслено також, що інтенсивний догляд за новонародженими дітками значною мірою здійснює середній медичний персонал, який треба навчати відповідним чином.

Також наголошувалось, що треба активно виходити на міжнародні стандарти надання медичної допомоги. В цьому плані неоціненну допомогу зіграло стажування лікарів в SCMC під керівництвом професора Чарльза Сіммонса. Про це детально розповіли лікарі, які повернулись з Лос-Анджелеса і вже почали втілювати нові знання та досвід в щоденну практику. Вони висловили щиру подяку за надану можливість пройти курс практичного навчання в одній із кращих клінік світу.

Керівництво ІПАГу та лікарі подякували Фонду «Дитяча лікарня майбутнього» за поставлене обладнання, яке з перших годин роботи вже врятувало кілька немовлят із важкою патологією.

Благодійний фонд «Дитяча лікарня майбутнього» планує й надалі співпрацювати із Національною Академією медичних наук Україні в рамках Меморандуму про співпрацю.


Підтримати проект

Підтримати проект

Обери інформер

Допоможи дітям! Розмісти у себе баннер
Приклад інформера: