Українська Русский English
 
 

Новини

Фонд «Дитяча лікарня майбутнього» закликає кандидатів у народні депутати утриматися від політизації проекту створення Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини

12.10.2012, 17:38 Версія для друку
Вiдправити сторiнку на E-Mail

Благодійний фонд «Дитяча лікарня майбутнього» радий констатувати, що у процесі передвиборчої гонки проект створення Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини майже не використовується в маніпулятивному контексті. Це говорить про те, що виконавцям проекту вдалося донести до українського суспільства правду про його перебіг та стан. Докладно про долю проекту розповіла Голова його Опікунської ради Катерина Ющенко у виданні «Українська правда» від 30 липня 2012 року (http://life.pravda.com.ua/society/2012/07/30/108064/).

На жаль, деякі кандидати в народні депутати роблять поодинокі спроби знову перевести цей проект у політичну площину. Так, минулої п’ятниці, 5 жовтня, у програмі «Велика політика» до цього вдалася кандидат у народні депутати Олена Бондаренко.

Нагадуємо пані Бондаренко, що Всеукраїнський центр (замовником якого є держава) мав стати найбільшим в України лікувально-діагностичним комплексом, який надавав би повний спектр послуг у сфері охорони здоров’я материнства і дитинства. Згідно з його медичним завданням, затвердженим МОЗ, Центр мав стати головною державною медичною установою у вирішенні проблем тяжких дитячих захворювань, у тому числі перинатального напрямку. Ми вітаємо зусилля уряду щодо створення перинатальних центрів у регіонах України.

Також хочемо підкреслити, що Благодійний фонд «Дитяча лікарня майбутнього» у 2012 році обладнав Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України надсучасним медичним обладнанням на суму понад 20 мільйонів гривень, таким чином серйозно долучившися до створення на його базі перинатального центру найвищого рівня. Цей крок – один з найбільш дієвих і ефективних, які міг зробити Фонд в умовах невизначеності держави щодо подальшої долі Всеукраїнського центру. А ця невизначеність, на превеликий жаль, триває вже майже три роки.

Мусимо також вказати на те, що пані Бондаренко має неправильну інформацію щодо фінансового стану проекту. Ще раз повідомляємо, що з кінця 2006 року на рахунок Благодійного фонду «Дитяча лікарня майбутнього» від фізичних та юридичних осіб надійшло 98 348 226,90 гривень. До речі, значна частина цих коштів поступила від однопартійців пані Бондаренко; вони або їх представники входять до Опікунської ради проекту і добре знають, як Фонд розпоряджався коштами.

Ми раді, що проектом створення Всеукраїнського центру зацікавився Прем’єр-міністр України Микола Азаров, який обіцяв вивчити та підтримати його. Наголошуємо, ми завжди готові до діалогу та конструктивної співпраці, результатом якої має стати створення в України медичної установи світового рівня, яка дозволить повертати здоров’я нашим матерям і дітям. Закликаємо кандидатів у народні депутати утриматися від політизації цього проекту та використанні його в маніпулятивних цілях.


Підтримати проект

Підтримати проект

Обери інформер

Допоможи дітям! Розмісти у себе баннер
Приклад інформера: