Українська Русский English
 
 

Новини

Передане Фондом «Дитяча лікарня майбутнього» обладнання врятувало сотні дитячих життів

29.04.2013, 18:05 Версія для друку
Вiдправити сторiнку на E-Mail

Вже два роки, завдяки Благодійному фонду «Дитяча лікарня майбутнього», фахівці Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України працюють з надсучасним медичним обладнанням. Це дало змогу врятувати сотні, якщо не тисячі дитячих життів.

Протягом 2011-2012 років Благодійний фонд «Дитяча лікарня майбутнього» передав ДУ «ІПАГ НАМН України» медичне обладнання для порятунку дітей. Вперше за всю історію існування Інститут отримав у користування таку важливу апаратуру, як ендоскопічна техніка, цитогенетична лабораторія, надсучасна ультразвукова діагностика 3D і 4D, обладнання для здійснення корекції деяких вад розвитку внутрішньоутробно, реанімаційне обладнання для новонароджених та дітей старшого віку тощо. Загалом ІПАГ отримав медичне устаткування 25 найменувань, яке встановлено і працює в п’яти відділеннях.

У відділенні анестезіології з палатами реанімації дитячих клінік тільки у 2012 році обладнання допомогло пролікувати 178 хворих з такими складними станами, як вроджені вади розвитку кишківника (хвороба Гіршпрунга, доліхоколон, атрезія стравоходу, непрохідність тонкого кишківника, атрезія анусу), доброякісні утворення органів грудної клітки та черевної порожнини, вади та аномалії розвитку судинного кільця (дуга аорти та її гілки), гастрошизіс, омфалоцеле, тератома ротової порожнини тощо. Ці діти знаходились в реанімаційних комплексах та інкубаторах.

Два найсучасніші апарати ШВЛ напрацювали 2 851 та 1 802 години відповідно, включаючи режими високочастотної вентиляції легенів, які були використані для лікування 18 новонароджених та 2 дітей раннього віку. Системи нагляду за станом пацієнта Infiniti Gamma XL (4 апарати) та Infiniti Delta 1 експлуатуються постійно і використовуються у лікуванні всіх хворих. Центральна станція моніторингу Infiniti Central Station працює безперервно як колектор даних моніторингу для медичного персоналу. Так само постійно використовуються шприцеві та волюметричні інфузійні насоси.

На сьогодні понад 300 дітей з усіх куточків України були обстежені за допомогою відео-ендоскопічної системи в комплекті з гастро- та колоноскопом. При цьому були виявлені такі стани, як рефлюкс-езофагіт, гастрит, портальна гіпертензія, звуження стравоходу, виразкова хвороба, варикозне розширення вен стравоходу, кила стравохідного отвору, поліпи шлунку, поліпи прямої кишки, виразковий коліт, анастомозіт, свищи та інше.

У відділенні пульмонології апарат ШВЛ використовується для проведення бронхоскопій з діагностичною та лікувальною метою. 15 бронхоскопій було проведено дітям у віці від 6 місяців до 4 років.

В обсерваційному відділенні за допомогою УЗД-апарату ACCUVIX V20 було проведено 418 досліджень. При цьому проводились обстеження на малих термінах вагітності (до 11 тижнів), у терміни 11-14 тижнів з визначенням маркерів можливих хромосомних захворювань, акушерські дослідження з метою пренатальної діагностики (17-40 тижнів), доплерометричні дослідження кривих швидкості кровотоку в судинах фетоплацентарного комплексу, визначення біофізичного профілю плода тощо. При цьому було виявлено чимало серйозної патології – пухлина шийки матки, гіпо- та гіперплазія ендометрію, поліпи, кісти, полікістоз, фіброміома, запалення, гіпоксія плоду, гідронефроз нирки у плода 4-го ступеню, затримка розвитку плода тощо. Без застосування апаратури, переданої Фондом «Дитяча лікарня майбутнього», багато з цих діагнозів неможливо було б встановити.

У відділенні дитячої хірургії новітнє обладнання допомогло пролікувати 171 дитину. Це були діти із важкими станами – хвороба Крона, хвороба Гіршпрунга, ліпома стегна, гемангіома, дермоїдна кіста грудної клітки, доліхоколон, гастрошизіс, аноректальна атрезія, вроджена кіста легені, гостра непрохідність кишківника, діафрагмальна кила, омфалоцеле, дермоїдна кіста шиї, вади розвитку щелепи та піднебіння, вентральна кила, свищи, вроджений пілоростеноз, сігмостома, кіста сім’яного канатика, трахеостома, гігрома, кавернозна гемангіома, множинні вроджені вади розвитку, некротично-виразковий ентероколіт, синдром Ледда, лімфогемангіома та інші.

У відділенні медицини плода з повним навантаженням працюють ультразвукові апарати експертного та преміум-класу. За минулий рік було виконано 2 858 експертних ультразвукових обстежень. Із них комплексне пренатальне дослідження проведено 2 707 вагітним жінкам віком 15-48 років. Дане обладнання дало можливість діагностувати пренатальну вроджену та спадкову патологію у 476 плодів. Хромосомна аномалія плода була виявлена в 87 випадках. Діагностовано вроджені вади серцево-судинної системи, такі як тетрада Фалло, складні вади серця, великі дефекти міжшлуночкової перетинки, комбіновані вади серця, а також багато випадків іншої патології плода – стеноз аорти, аномалія Ебштейна, гіпоплазія лівих та правих відділів серця, транспозиція магістральних судин, рабдоміома, стеноз легеневої артерії, коарктація аорти, кардіоміопатія та інше. Рання діагностика таких станів за допомогою найсучаснішого медичного обладнання дозволяє зосередити зусилля на наданні відповідної високоспеціалізованої медичної допомоги (кардіохірургічна операція) у профільних клініках одразу після народження, і ці діти в подальшому одужують.

Серед хромосомної патології на цьому обладнанні було вперше виявлено випадки синдрому Дауна, синдрому Едварда, триплоідії, синдрому Тернера, синдрому Патау, трисомії Х-хромосоми, синдрому Кляйнфельтера, делеції плечей 5, 8 хромосом тощо. Також вперше проведена рання діагностика вроджених вад розвитку сечостатевої системи (58 випадків), виявлені комбіновані вади нирок, Портер-синдром, кістозна дегенерація, мультикістозна дисплазія, гідронефроз, уретерогідронефроз різного ступеню, дистонія тощо. Рання діагностика вад нервової системи у плодів (42 випадки) допомогла виявити таку патологію, як синдром Арнольда-Хіарі, синдром Денді-Уокера, екзенцефалія, спинно-мозкова кила, голопрозенцефалія тощо. Діагностовано 29 випадків вад розвитку грудної клітки, легенів та діафрагми (діафрагмальна кила, бронхогенна кіста, аплазія легенів, атрезія бронха, легенева секвестрація тощо). У 13 плодів знайдено захворювання скелету та кістково-м’язевої системи, у 10 – вади розвитку обличчя (розщеплення губ, щелеп, піднебіння, дисморфії). 25 пухлин було виявлено до народження дитини (кісти черевної порожнини, пухлини наднирників, гігроми, тератоми, лімфангіоми, кісти печінки, її пухлини, тератоми різної локалізації), 20 випадків вроджених вад шлунково-кишкового тракту (атрезія стравоходу, кишківника, атрезія анусу, хвороба Гіршпрунга тощо). У 14 дітей ще до народження було діагностовано вроджені вади передньої черевної стінки (гастрошизіс, омфалоцеле).

Майже всі ці діти зразу після народження були переведені у відділення дитячої хірургії, де їх вже чекали бригади дитячих хірургів для здійснення відповідного оперативного втручання.

Загалом на допологовому етапі було виявлено 476 випадків вад розвитку. 177 (37,2%) плодів, що успішно коригуються, були передані під нагляд для подальшого лікування у відділення дитячої хірургії, а також у кардіохірургічні, урологічні та інші клініки.

«В Україні вади розвитку посідають одне з перших місць в структурі і перинатальної, і малюкової смертності і займають перше місце в структурі дитячої інвалідності, – говорить науковий керівник відділення хірургічної корекції вроджених вад у дітей ІПАГу, доктор медичних наук Олексій Слєпов. – А це обладнання, по-перше, дає можливість збільшити кількість діток, яким ми можемо допомогти. По-друге, значно покращилася якість надання медичних послуг. І по-третє, зросла виходжуваність, адже одна справа – зробити новонародженому операцію, і зовсім інша – виходити його після операції».

«Ми дуже раді, що передане в ІПАГ устаткування приносить таку величезну користь, рятуючи життя дітям, – говорить Голова Правління Благодійного фонду «Дитяча лікарня майбутнього» Олександр Максимчук. – Облаштування лікарень надсучасним обладнанням і навчання українських лікарів є головними напрямами, де зараз сконцентрована діяльність нашого Фонду. Ми плануємо і надалі сприяти покращенню якості надання послуг у сфері дитячої медицини України».


Підтримати проект

Підтримати проект

Обери інформер

Допоможи дітям! Розмісти у себе баннер
Приклад інформера: