Українська Русский English
 
 

Новини

«Секрет Полішинеля»: інформація щодо фінансування та перебігу проекту створення Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини основними благодійниками знаходиться у відкритому доступі

07.06.2016, 16:41 Версія для друку
Вiдправити сторiнку на E-Mail

7 червня в інформаційному просторі України поширилася чергова заява пана Москаля щодо буцімто «політичної корупції» та «хабарництва» у проекті створення Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини. У якості «доказу» своїх слів Москаль наводить інформацію щодо фінансування проекту основними благодійниками станом на 2011 рік.

Чергова «сенсація» Москаля – це «секрет Полішинеля». Це інформація, що знаходиться у вільному доступі вже багато років. Таблиця щодо стану фінансування проекту створення Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини найбільшими благодійниками є у відкритому доступі на сайті лікарні практично з початку проекту – http://www.likarnya.org.ua/files/articles/114/11_4.pdf. Інформація була оновлена у 2011 році і розміщена у документі «Всеукраїнський центр охорони здоров’я матері і дитини – спільний проект держави і громадськості: Звіт Благодійного фонду «Дитяча лікарня майбутнього» http://www.likarnya.org.ua/files/articles/115/43_4.pdf. Цей документ постав в основі програмної статті Катерини Ющенко «У чиїх руках доля Дитячої лікарня майбутнього», розміщеної на «Українській правді» 30 липня 2012 року (http://life.pravda.com.ua/society/2012/07/30/108064/). У статті детально пояснена уся логіка проекту, етапи його виконання і можливі подальші кроки у зв’язку з тим, що замовник – Державне управління справами – у 2010 році офіційно зупинив будівництво лікарні.

Наголошуємо ще раз, що замовником цього проекту було Державне управління справами, всі аспекти його реалізації були пов’язані у тому числі з можливостями і політичною волею держави – ДУСу, Кабміну, Верховної Ради. Але за весь той період на проект не було виділено жодної копійки державних коштів.

Фонд «Дитяча лікарня майбутнього» ніколи не приховував імена своїх донорів і благодійників. Усі кошти, що надійшли на рахунок фонду від великих і малих благодійників, були отримані офіційно і зафіксовані відповідними угодами. Крім того, навіть у цій табличці можна чітко побачити різницю між задекларованими і фактично отриманими коштами.

Після заборони будівництва ми прийняли рішення купити надсучасне медичне обладнання для вже існуючих лікарень – Інституту педіатрії, акушерства і гінекології та Національного інституту раку – на загальну суму 35 мільйонів гривень. Це обладнання було закуплено і поставлено у 2012 році.

Ми категорично відкидаємо будь-які закиди щодо «розкрадання» коштів. Благодійні кошти, що надійшли на реалізацію проекту створення Всеукраїнського центру, розміщені на рахунку у державному «Укрексімбанку». Усі процедури і процеси у рамках реалізації проекту відбуваються максимально відкрито і прозоро. Ще раз наголошуємо: усю інформацію про перебіг проекту завжди можна знайти на нашому сайті. У тому числі таблицю, яку «сенсаційно» пред’явив пан Москаль.

Ми неодноразово пояснювали, звідки надходили і куди витрачалися кошти, пожертвувані на проект. Зробимо це ще раз, спеціально для пана Москаля. За цим посиланням – http://www.likarnya.org.ua/files/articles/115/97_4.pdf – звіт про витрати за весь період роботи Фонду починаючи з 2006 року.

Вкотре повторюємо: від благодійників – фізичних та юридичних осіб на рахунок фонду «Дитяча лікарня майбутнього» надійшло 98 766 039,64 гривень. За 10 років існування Фонду благодійні внески (98 мільйонів) і пасивні доходи (близько 75 мільйонів) були витрачені на реалізацію численних благодійних програм. Доцільність витрачання коштів неодноразово перевірялася ДПІ різного рівня, КРУ, МВС, ГП м. Києва та ГПУ, УБОПом та іншими структурами – на численні запити народних депутатів. Жодних порушень знайдено не було.

Майже 70 мільйонів були витрачені безпосередньо на проект створення Лікарні – проектування, підготовку ділянки, інженерні роботи, навчання фахівців, проведення відкритих конкурсів та 35 мільйонів, витрачених на обладнання для ПАГу та Інституту рака, понад 58 мільйонів гривень ми витратили на створення Медичного центру Novo – першого в Україні медичного-діагностичного центру, який працює у Львові на засадах приватно-публічного партнерства – визнаного USAID одним з перших медичних PPP в Україні.

Ми не розуміємо причин ненависті, якою палає до проекту створення Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини пан Москаль. Ще будучи народним депутатом, він, так само як і головний комуніст Симоненко, був найбільшим гонителем цього проекту. Замість того, щоб, як законотворець і посадова особа, створити сприятливі умови, допомогти у реалізації цього проекту, він вкидав в інформаційний простір наклепи, подібні до цього; з його подачі фонд «Дитяча лікарня майбутнього» неодноразово перевіряли різноманітні контролюючі органи. Йому добре відомо, що жодних порушень знайдено не було.


Підтримати проект

Підтримати проект

Обери інформер

Допоможи дітям! Розмісти у себе баннер
Приклад інформера: