Українська Русский English
 
 

Новини

Катерина Ющенко представила у Луганську проект створення та будівництва «Дитячої лікарні майбутнього»

15.12.2006, 15:27 Версія для друку
Вiдправити сторiнку на E-Mail

15 грудня 2006 року у приміщенні Луганської обласної дитячої клінічної лікарні Голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» пані Катерина Ющенко представила проект створення та будівництва «Дитячої лікарні майбутнього». У презентаційній прес-конференції також взяли участь Голова правління Фонду «Україна 3000» Олександр Максимчук, член Наглядової ради Фонду Віталій Кличко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтеєва, голова Асоціації педіатрів України Юрій Антипкін, почесний президент АКБ «Трансбанк», член Наглядової ради Фонду «Дитяча Лікарня майбутнього» Володимир Костерін.

Виступаючи перед присутніми, Катерина Ющенко сказала, що візитом до Луганська представники Фонду «Україна 3000» завершують промо-тур на підтримку створення та будівництва «Дитячої лікарні майбутнього». «Сьогодні ми хочемо представити вам проект, який дасть можливість побудувати в Україні найсучасніший медичний лікувальний заклад для важкохворих дітей, – зазначила вона. – Наразі в Україні не існує такого закладу, а це означає, що батьки тисяч українських дітей змушені шукати можливості пролікувати своїх дітей за кордоном». Пані Катерина висловила переконання, що «всі разом, за допомогою наших партнерів, ми побудуємо в Україні цю лікарню». «Ми надзвичайно раді тій підтримці, яку цей проект отримав протягом 75 днів промоційного туру. Під час телемарафону 17 грудня ми підведемо підсумки цієї акції та оприлюднимо імена тих благодійників, які вже долучилися до нашого проекту», – підкреслила Катерина Ющенко.

Катерина Ющенко також повідомила, що Луганська обласна дитяча клінічна лікарня, яка є учасником Програми «Від лікарні до лікарні» Фонду «Україна 3000», отримала сьогодні сертифікат на реанімаційне обладнання. Пані Катерина розповіла, що представники Фонду «Україна 3000», відвідавши лікарню у травні 2006 року та вивчивши її потреби, звернулися до благодійників із проханням про допомогу. Таким чином лікарня отримала реанімаційне обладнання для новонароджених на суму 1,5 мільйонів гривень. «Ми дуже раді, що це обладнання вже працює, і що лікарі Луганщини мають можливість рятувати новонароджений дітей», – наголосила вона.

Крім того, від імені Фонду «Україна 3000» та німецької фірми «B. Braun» пані Катерина передали Луганській обласній дитячій клінічній лікарні гемодіалізну машину та крісло загальною вартістю 120 тис. грн.

Тетяна Бахтеєва у своєму виступі нагадала, що 2006 рік було проголошено в Україні роком дитини. «Сьогодні, підводячи підсумки цього року, ми повинні сказати, що вони невтішні – збільшується кількість захворювань серед дітей, смертність перевищує народжуваність, 6 мільйонів дітей цього року прийшли через стаціонарне лікування у лікарні, близько 2 тисяч українських дітей потребують лікування за кордоном», – сказала вона. Тетяна Бахтеєва повідомила, що у бюджеті на 2007 рік передбачено 6 мільйонів гривень на лікування за кордоном 26 дітей, які офіційно внесені до списків Міністерства охорони здоров’я. «Я надзвичайно рада тому, що вперше в Україні здійснюється проект, який дасть можливість лікувати українських дітей вдома, а не за кордоном», – наголосила вона.

Тетяна Бахтеєва також сказала, що Комітет ВР з питань охорони здоров’я разом з МОЗ прийняли рішення про підтримку цього проекту, та зазначила, що у бюджеті на наступний рік передбачені кошти на купівлю гамма-ножа, який буде використовуватися у тому числі для лікування онкохворих дітей. Крім того, за словами Тетяни Бахтеєвої, Верховною Радою України було підготовлено проект постанови, згідно з якою представники усіх п’яти фракцій ВРУ зголосилися перерахувати одноденну зарплату народного депутата в підтримку проекту створення та будівництва «Дитячої лікарні майбутнього». «Я закликаю всіх підтримати проект створення цієї лікарні, адже діти – це найкраще, що в нас є, і ми повинні робити все, аби рятувати їх», – наголосила вона.

«Сьогодні ми відвідали Луганську обласну дитячу клінічну лікарню і бачили те обладнання, яке сьогодні працює і дає можливість рятувати новонароджених», – сказала Тетяна Бахтеєва. Вона повідомила, що від імені Партії Регіонів лікарні сьогодні було передано ліки та обладнання – пристрій для виробництва засобів дезінфекції, респіратори, антибіотики.

Олександр Максимчук розповів про технічні характеристики проекту, а також про особливості фінансування та подальшого утримання лікарні.

Віталій Кличко зазначив, що за десять років роботи Фонду братів Кличків до нього зверталися сотні батьків важкохворих дітей з проханням профінансувати коштовне лікування дитини за кордоном. Він підкреслив, що, дізнавшись про проект створення та будівництва «Дитячої лікарні майбутнього», Фонд братів Кличків одразу вирішив взяти участь у його реалізації. «Адже ця лікарня дасть можливість рятувати наших дітей в Україні», – сказав Віталій Кличко.

Юрій Антіпкін у своєму виступі наголосив на нагальній необхідності нашої держави у такому лікувальному закладі. Він повідомив, що створення «Дитячої лікарні майбутнього» було одностайно підтримано учасниками Третього Всеукраїнського конгресу педіатрів: під відповідною резолюцією поставили підпис 800 педіатрів з усієї України. Пан Антіпкін підтвердив той факт, що сьогодні в Україні немає медичної установи, на базі якої можна було б лікувати дитячі захворювання, які наразі в Україні не лікують. Він наголосив, що створення нової лікарні дасть можливість наблизити Україну до європейських стандартів дитячої медицини.

Володимир Костерін розповів про співпрацю АКБ «Трансбанк» і Фонду «Україна 3000» у рамках реалізації проекту зі створення та будівництва «Дитячої лікарні майбутнього». «Саме цей проект може дійсно об’єднати людей різних інтересів у благородній справі допомоги дітям», – наголосив він. Володимир Костерін підкреслив, що «Трансбанк» бачить у Фонді «Україна 3000» надійного партнера.

Учасники прес-конференції також провели зустрічі з медиками та бізнесменами Луганщини.

Заходами у Луганську Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000» завершує великий промо-тур обласними центрами України, метою якого є презентація проекту «Дитячої лікарні майбутнього» та збір коштів на її створення та будівництво. Промо-тур розпочався 29 вересня 2006 року у Львові.  Протягом 75 днів презентаційні заходи відбулися у Сумах, Тернополі, Івано-Франківську, Полтаві, Донецьку, Черкасах, Кіровограді, Чернігові, Запоріжжі, Дніпропетровську, Вінниці, Хмельницькому, Одесі, Миколаєві, Херсоні, Чернівцях, Харкові, Ужгороді, Сімферополі, Житомирі, Рівному та Луцьку.

17 грудня 2006 року з 13:00 до 17:00 буде тривати унікальний Всеукраїнський телевізійний марафон «Дитяча лікарня майбутнього», який транслюватимуть Національна телекомпанія України, телеканали «ICTV», «Тоніс», «24», «К1», «5 канал», «НТН», частково – ТРК «Україна», «Новий канал», «ТЕТ» та «1+1». Мета телемарафону – представити на розгляд української громади проект створення та будівництва «Дитячої лікарні майбутнього», партнерів цього проекту, а також підвести підсумки промо-туру та результатів кампанії зі збору коштів через мобільний номер 353. Планується, що у заході візьмуть участь Голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» пані Катерина Ющенко, члени Правління та Наглядової ради Фонду, представники медичних та бізнесових кіл, зірки української естради.


Підтримати проект

Підтримати проект

Обери інформер

Допоможи дітям! Розмісти у себе баннер
Приклад інформера: