Фонд «Розвиток України» виділяє 12 мільйонів 800 тисяч доларів на обладнання операційного відділу Дитячої лікарні майбутнього

17.12.2006, 16:03 Версія для друку

З 14:00 до 14:30 у студії Національної телекомпанії України були присутні відомі українські актори, письменники, спортсмени – Олексій Богданович, Лілія Подкопаєва, Остап Ступка, Ада Роговцева, Микола Жулинський.

У цьому блоці взяли участь вихованці Дитячого центру арт-терапії на чолі з керівником Оленою Гузенко.

В ефірі показали сюжет, присвячений загальнонаціональній акції зі збору коштів для купівлі гамма-ножа у Чехії, яка відбулася 15 років тому. Тоді всю Чехію сколихнула історія хлопчика, у якого виявили рак мозку. Для його порятунку об’єдналася всі країна. Лікар, який ініціював акцію, підрахував, що для порятунку життя цього хлопчика достатньо, щоб кожний чех перерахував лише 6 крон. Гроші були зібрані, апарат придбано. Наразі він врятував життя 8 тисяч дітей, давно окупив себе і приносить прибуток країні.

Під час цього блоку відбулося пряме включення з Донецька, у якому взяли участь керівники Всеукраїнського благодійного фонду «Розвиток України» – президент Фонду Ринат Ахметов та директор Анатолій Заболотний.

Звертаючись до присутніх, Анатолій Заболотний повідомив, що Всеукраїнський благодійний фонд «Розвиток України» прийняв рішення взяти участь у цій акції та виділив на реалізацію проекту 12 мільйонів 800 тисяч доларів. На ці кошти буде оснащено операційний блок лікарні. «Ми переконані, що будь-яка українська родина, куди прийшла біда, має знати, що тут їй зможуть допомогти», – наголосив він.

Ринат Ахметов підкреслив, що присутній тут «за покликом свого серця». «Адже благодійність – це вміння почути чужий біль, це системна боротьба із системними проблемами». Ринат Ахметов зауважив, що ніхто з нас не може впоратися з такими проблемами поодинці, тому «ми повинні об’єднатися та перемогти».

У студії виступила Марія Бурмака, яка виконала пісню «Пробач».

Наступний блок телемарафону вестимуть Людмила Туманник та Андрій Сміян, представники Першого національного телеканалу.