Українські експерти відвідали дитячу клініку в Чикаго

15.10.2006, 12:59 Версія для друку

Відбулася робоча поїздка до США групи українських експертів на чолі з директором програми Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» «Від лікарні до лікарні» Вірою Павлюк. За період з 9 по 13 жовтня 2006 року наші спеціалісти відвідали три дитячі медичні заклади – Comer Children’s Hospital  (Чикаго), Children’s Hospital & Regional Medical Center (Сіетл), Lucile Packard Children’s Hospital (Стенфорд).

За час поїздки експерти ознайомилися з функціонуванням, структурою дитячих лікарень. Основною метою цієї поїздки був пошук базової моделі будівництва Дитячої лікарні майбутнього.

9 жовтня українські фахівці відвідали дитячу лікарню в Чикаго. Ця лікарня є дуже сучасною. Для роздачі ліків по відділеннях застосовано цікаве технологічне рішення – у стінах будівлі є труби, по яких переміщується капсула (на фото). Цей процес цілком комп’ютеризований. Дуже зручно розташоване робоче місце медсестри: працівник може спостерігати за пацієнтами у палатах через спеціальні вікна, але не заважає в коридорі – робоче місце знаходиться в ніші.

В лікарні все створене для зручності дітей. Зокрема, поверхи, окрім звичної нумерації, мають назви тварин. Коридори освітлюються різними кольорами. Все в лікарні спрямоване на те, аби лікування сприймалося як гра.

У кімнатах для маленьких пацієнтів є особливий секрет. Такі страшні речі, як крапельниця, шприци, різні проводки та вимикачі, сховані від дитячих очей за веселим малюнком.