Катерина Ющенко відвідала у Житомирі Інститут медсестринства

16.04.2007, 21:14 Версія для друку

16 квітня 2006 року Голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» пані Катерина Ющенко під час робочої поїздки до Житомирської області відвідала Житомирський інститут медсестринства. Пані Катерину Ющенко супроводжували голова Благодійного фонду «Товариство «Приятелі дітей» Марина Криса, Голова Правління Фонду «Україна 3000» Олександр Максимчук, директор програми «Від лікарні до лікарні» Віра Павлюк, а також дружина голови Житомирської обласної державної адміністрації Юлія Павленко, заступник голови облдержадміністрації з гуманітарних питань Ігор Орлов, голова Житомирської обласної ради Ірина Синявська.

В Інституті пані Катерина взяла участь у відкритті нової науково-дослідницької лабораторії. Також Катерина Ющенко оглянула навчальні кабінети закладу – фізіотерапевтичний кабінет, музей Поліського побуту, тренажерний кабінет, кабінет сімейного лікаря. Також вона оглянула стоматологічний кабінет, де взяла участь у майстер-класі, який провели студенти Інституту.

Окрім того, пані Катерина Ющенко мала нагоду поспілкуватися з викладачами та молодими науковцями, а також зустрілася зі студентами, які мають вади слуху та мови.

В актовій залі Інституту медсестринства Катерина Ющенко провела зустріч з лікарями сімейної медицини, молодими асистентами, медсестрами-бакалаврами, членами асоціації медсестер, викладачами та студентами Інституту.

Виступаючи перед присутніми, пані Катерина привітала студентів Інституту медсестринства та наголосила на важливості існування в Україні навчального закладу такого профілю. «Створивши спеціальний навчальний заклад для підготовки медичних сестер, Україна зробила вагомий крок не тільки до європейських та світових стандартів освіти медичних працівників, а й до покращення охорони здоров’я громадян України», – зазначила вона. Звертаючись до студентів, Катерина Ющенко сказала: «Нам хотілося б, щоб держава належним чином визнавала ваш важливий внесок в її розбудову – адже ви дбаєте про здоров’я її громадян, а отже, про її майбутнє. Переконана, що з відкриттям Інституту медсестринства сфера охорони здоров’я України поповниться когортою високопрофесійних медичних працівників».

Також пані Катерина Ющенко розповіла про проект «Дитяча лікарня майбутнього» та зазначила, що підбір високопрофесійного медичного персоналу для цієї лікарні потрібно починати вже сьогодні. «Сподіваюсь, що за час будівництва лікарні ми зможемо налагодити співпрацю з вашим Інститутом, який стане навчальною та методологічною базою для підготовки середнього медичного персоналу», – сказала вона.

Студенти та викладачі Житомирського інституту медсестринства влаштували на честь гостей невеличкий концерт, у якому взяли участь лауреати та дипломанти мистецьких конкурсів.

Від імені студентів та педагогів Інституту його директор Віктор Шатило вручив пані Катерині Ющенко скульптуру матері та дитини роботи Олександра Вітика.

Житомирський інститут медсестринства – перший в Україні навчальний заклад, де професійно готують працівників середнього медичного персоналу та лікарів загальної практики сімейної медицини. 2004 року заклад став переможцем загальнонаціонального конкурсу та отримав диплом «Вища проба» за підготовку висококваліфікованих спеціалістів. У 2005-2006 роках його випускники – медсестри та стоматологи-ортопедисти – були визнані переможцями конкурсу фахової майстерності. У 2005-2006 роках Інститут переміг у міжнародному конкурсі імені Петра Яцека. В Інституті навчаються студенти з вадами мови та слуху, які входять до складу Паралімпійської збірної України з волейболу. 2004 року збірна України з волейболу отримала золоту медаль на Паралімпійських іграх в Афінах.