Медичний центр Cedars-Sinai готовий надати допомогу у підготовці медичних фахівців для Дитячої лікарні майбутнього

18.07.2007, 19:31 Версія для друку

17 липня 2007 року представники Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» взяли участь у телеконференції між українськими фахівцями та представниками Медичного центру Cedars-Sinai (США).

У заході, який відбувся у приміщенні Фонду «Україна 3000», взяли участь завідуюча Центром дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку лікарні «ОХМАТДИТ» Світлана Донська, завідуючий відділенням трансплантації кісткового мозку Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку лікарні «ОХМАТДИТ» Олег Рижак, головний дитячий оториноларинголог МОЗ України, завідувач кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика Анатолій Косаківський, медичний експерт департаменту медичних програм Фонду «Україна 3000» Тарас Ткачук. Зі сторони Медичного центру Cedars-Sinai участь у конференції взяли завідувач педіатричного відділення педіатричного центру Чарльз Сімонс та завідувач відділення акушерства та гінекології Кельвін Хобел.

Темою конференції було обговорення можливої співпраці у підготовці медичних фахівців для Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини – Дитячої лікарні майбутнього. Представники Медичного центру Cedars-Sinai представили програму міжнародної співпраці щодо навчання українських фахівців у Центрі. Українських медиків зацікавив широкий спектр навчальних програм. Особливістю представленої американськими колегами сучасної моделі підготовки фахівців є не навчання окремого спеціаліста, а інтенсивний тренінг для цілої команди лікарів, включаючи середній медичний персонал. Це забезпечує високу ефективність та результат завдяки злагодженості дій.

Учасники домовилися про проведення серії аналогічних конференцій, під час яких узгодять питання щодо конкретних програм навчання. Планується, що перша з цих конференцій буде проведена після закінчення конкурсу на відбір Генерального проектувальника Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини – Дитячої лікарні майбутнього.

Медичний центр Cedars-Sinai є одним із найстаріших та найбільших медичних закладів на Заході Сполучених Штатів Америки. Тут працюють понад 12 тисяч чоловік, які приймають та обслуговують більш ніж 300 тисяч пацієнтів на рік.