Українська Русский English
 
 

Новини

Пані Катерина Ющенко взяла участь у круглому столі, присвяченому питанням філантропії, який відбувся у рамках Світового економічного форуму в Давосі

24.01.2008, 17:51 Версія для друку
Вiдправити сторiнку на E-Mail

24 січня 2008 року Голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» пані Катерина Ющенко взяла участь у круглому столі, присвяченому питанням філантропії (Davos Philanthropic Roundtable), який відбувся у рамках Світового економічного форуму в Давосі. У заході також взяли участь президент Інституту Аспена Уолтер Ісааксон (модератор дискусії), відомий фінансист і філантроп Джордж Сорос, директор програм охорони здоров’я Фонду Білла і Мелінди Гейтс Тадатака Ямада, управляючий директор Глобальної ініціативи Клінтона Роберт Харрісон та редактор відділу бізнесу журналу «The Economist» Метью Бішоп. Організатором круглого столу виступив Фонд Віктора Пінчука.

Під час круглого столу були обговорені питання ефективності благодійної діяльності, стану благодійності та філантропії у країнах, що розвиваються, взаємодії державних інституцій та благодійних організацій, а також співпраці благодійних організацій з медіа та бізнесом.

Відкриваючи дискусію, пані Катерина Ющенко розповіла про стан благодійництва і філантропії в Україні. Вона зазначила, що Україна має унікальні можливості відродити власні тисячолітні традиції благодійництва та додати до них найкращий світовий досвід здійснення благодійних програм і проектів. За словами пані Катерини, сьогодні в Україні спостерігається справжнє відродження благодійництва, до якого долучаються і великі корпорації та фонди, і сотні тисяч простих українців. Як приклад вона навела проект Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» «Дитяча лікарня майбутнього», де тільки у рамках телемарафону було зібрано майже 50 мільйонів доларів, які пожертвували як великі корпорації, так і майже півмільйона українців.

Пані Катерина Ющенко також порушила питання співпраці держави та благодійників. Вона зазначила, що це має бути партнерство, де держава, виконуючи основні соціальні функції, створює умови для розвитку благодійництва в країні, зокрема, відповідну законодавчу базу та податкові пільги як для приватних осіб, так і для корпорацій.

Круглий стіл відвідали понад 100 чоловік з України та інших країн, які беруть участь у заходах Світового економічного форуму в Давосі. Зокрема, з української сторони були присутні представники благодійних фондів (Фонду братів Кличків, Фонду «Відкрий Україну», Фонду Віктора Пінчука тощо), громадські діячі та представники бізнесу.

Світовий економічний форум у Давосі є найбільшим і найвідомішим у світі місцем зустрічі авторитетних політичних лідерів та найвпливовіших представників ділових кіл, на засіданнях якого вирішуються актуальні глобальні економічні, соціальні та гуманітарні проблеми людства. Форум був заснований 1970 року. Участь у його щорічних засіданнях беруть представники ділових кіл світу, політичні лідери – голови держав, урядів, міжнародних та неурядових організацій, громадсько-політичні діячі, провідні науковці, а також власники та керівники провідних засобів масової інформації.


Підтримати проект

Підтримати проект

Обери інформер

Допоможи дітям! Розмісти у себе баннер
Приклад інформера: