Українська Русский English
 
 

Новини

Визначено компанію, яка поставить обладнання в радіо-лікувальний відділ радіологічного комплексу «Дитячої лікарні майбутнього»

10.06.2008, 14:16 Версія для друку
Вiдправити сторiнку на E-Mail

10 червня 2008 року Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000» та Благодійний фонд «Дитяча Лікарня майбутнього» провели прес-конференцію, присвячену підсумкам конкурсу на відбір постачальника медичного обладнання в радіо-лікувальний відділ радіологічного комплексу Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини. У заході, який відбувся у приміщенні інформаційного агентства «УНІАН», взяли участь Голова Правління Фонду «Україна 3000» Олександр Максимчук, член Правління Фонду «Дитяча Лікарня майбутнього» Ростислав Замлинський, керівник громадської приймальні Фонду «Україна 3000» Ірина Криштопа, керівник департаменту зв’язків з громадськістю Фонду «Україна 3000» Марина Антонова.

Під час прес-конференції були оприлюднені підсумки конкурсу на відбір постачальника медичного обладнання в радіо-лікувальний відділ радіологічного комплексу Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини, «Дитячої лікарні майбутнього».

Конкурс, оголошений 23 травня 2008 року, проходив за закритою процедурою. Розкриття конкурсних пропозицій відбулося 7 червня. На конкурс надійшло 4 пропозиції від всесвітньо відомих виробників радіологічного обладнання – компаній «Siemens», «Varian» та «ELEKTA», яка представила дві пропозиції.

9 червня відбулося засідання Конкурсного комітету. До її складу увійшли українські та закордонні фахівці, які мають багаторічний досвід роботи з радіологічним обладнанням, представники Міністерства охорони здоров’я України та Фонду «Дитяча Лікарня майбутнього». В ході засідання було розглянуто медико-клінічну частину Конкурсних пропозицій та рекомендовано Конференції Благодійного фонду «Дитяча лікарня майбутнього» для подальшого розгляду комерційної складової. Незалежне спостереження за дотриманням процедури конкурсу здійснювала Наглядова рада Конкурсу.

За результатами роботи Конкурсного комітету та Конференції Фонду, переможцем визнано компанію «ELEKTA». За умовами контракту, компанія «ELEKTA» бере на себе зобов’язання поставити в радіо-лікувальний відділ радіологічного комплексу Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини два лінійні прискорювачі, комп’ютерний томограф для симуляції лікування, плануючу систему, систему управління радіологічним комплексом «MOSAIQ» та інше необхідне допоміжне обладнання.

Завдяки цій надзвичайно складній апаратурі з’явиться можливість забезпечити широкий діапазон сучасних методів та типів лікування онкохворих дітей, починаючи від тотального опромінення всього організму до стереотаксичних прикладних програм.

Крім того, компанія «ELEKTA» планує окрему програму навчання фахівців-радіофізиків, онкологів, операторів та інших спеціалістів, які працюватимуть на цьому обладнанні.

Також під час прес-конференції Голова Правління Фонду «Україна 3000» Олександр Максимчук озвучив заяву щодо спроб перешкоджання реалізації благодійної програми «Дитяча лікарня майбутнього».

Нагадаємо, благодійна програма «Дитяча лікарня майбутнього» ініційована Фондом «Україна 3000» у березні 2006 року. Мета програми полягає у створенні в Україні надсучасного лікувального центру для надання медичної допомоги важкохворим дітям – Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини, «Дитячої лікарні майбутнього».

2007 року діяльність програми була спрямована на підготовку до будівництва лікарні. Шляхом безпрецедентного для України конкурсу був визначений генеральний проектувальник. Ним став британсько-французький консорціум BDPGroupe6, який має сорокарічний досвід розробки архітектурних та інженерних рішень для медичних закладів. З консорціумом BDPGroupe6 укладено Договір про надання послуг з розробки проектно-кошторисної документації. За вибором генерального проектувальника, субпідрядником з української сторони визначене ТОВ «Будова – Центр-1». Наразі процес розробки проектно-кошторисної документації триває.

2008 рік вже позначився для програми «Дитяча лікарня майбутнього» низкою важливих досягнень. Одним з них є підписання Меморандуму про співпрацю між Благодійним фондом «Дитяча Лікарня майбутнього» та компанією General Electric Healthcare International. Згідно з документом, GE Healthcare надає широкий спектр консультаційних послуг, зокрема – з питань формування стратегії створення і функціонування лікарні, використання сучасних технологій у галузі медицини, а також адміністрування та управління сучасним дитячим медичним закладом. Меморандум передбачає всебічну підтримку та консультування з боку компанії GE Healthcare впродовж терміну створення та роботи лікарні в її щоденній діяльності та адмініструванні. Положення, викладені в Меморандумі, покликані прискорити процес створення лікарні та зробити його максимально якісним.

Окремий напрямок діяльності у рамках програми був пов’язаний з отриманням необхідних погоджень у відповідних державних і місцевих структурах. Зокрема, 19 травня 2008 року Благодійний фонд «Дитяча Лікарня майбутнього» офіційно отримав рішення Архітектурно-містобудівної ради Міністерства регіонального розвитку та будівництва України про експериментальне проектування Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері та дитини на території клінічної лікарні «Феофанія» на вул. Академіка Заболотного, 21, у Голосіївському районі м. Києва.

Днями завершилися геологічні вишукування, дані яких необхідні для подальшого проектування. Вишукування тривали майже три місяці, за їх результатами фахівці отримали інформацію про склад грунтів, підземні води та інші геологічні показники, які будуть враховані у проекті.

З метою координації діяльності владних структур та благодійних організацій створена міжвідомча робоча група, до якої увійшли представники Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища, Міністерства регіонального розвитку та будівництва, Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Державного управління справами, інших державних установ та організацій, а також благодійних фондів «Україна 3000» та «Дитяча Лікарня майбутнього». Засідання робочої групи відбуваються щотижня.

На стадії завершення знаходиться процедура отримання технічних умов. Розроблено проект штатного розпису лікарні, який передано для погодження до Міністерства охорони здоров’я. Складено попередній перелік медичного обладнання, яке буде встановлено в лікарні. Протягом місяця планується презентувати програму підготовки лікарів для роботи у Всеукраїнському центрі охорони здоров’я матері і дитини, розроблену Міністерством охорони здоров’я та фахівцями компанії GE Healthcare International.

Триває збір коштів. Наразі на створення лікарні задекларовано понад 262 033 260 гривень. Станом на 9 червня на рахунок Благодійного фонду «Дитяча Лікарня майбутнього» надійшло 99 432 684,04 гривні.


Повний текст заяви [120 KB, .pdf]


Підтримати проект

Підтримати проект

Обери інформер

Допоможи дітям! Розмісти у себе баннер
Приклад інформера: