Група українських лікарів відвідала Медичний центр Cedars-Sinai

26.11.2008, 14:52 Версія для друку

З 10 по 20 листопада 2008 року група українських лікарів на чолі з представником Благодійного фонду «Дитяча Лікарня майбутнього» відвідала Медичний центр Cedars-Sinai (Лос-Анджелес, Каліфорнія, США).

У візиті взяли участь головний науковий співробітник Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України Юлія Давидова, провідний науковий співробітник ІПАГу, лікар-неонатолог Тетяна Куріліна, головний фахівець МОЗ з токсикології та екстреної медичної допомоги Борис Шейман, завідуюча Центром дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку лікарні «ОХМАТДИТ» Світлана Донська та представник Благодійного фонду «Дитяча Лікарня майбутнього» Тарас Ткачук.

Поїздка була організована Благодійним фондом «Дитяча Лікарня майбутнього» та стала можливою завдяки підтримці Товариства допомоги Україні в Каліфорнії, яке зібрало кошти для стажування українських лікарів у рамках проекту створення Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері та дитини. Візитові передувала низка телеконференцій, під час яких було вивчено можливості Медичного центру, готовність підготувати програми навчання у відповідності до вимог української сторони, та узгоджено план стажування.

Під час перебування в Медичному центрі Cedars-Sinai українські фахівці ознайомились з структурою лікувального закладу, вивчили організацію лікувально-діагностичного процесу, особливості роботи мультидисциплінарних команд. Вкрай важливим було дізнатись про систему безперервної підготовки персоналу, роботу стимуляційних лабораторій, організацію науково-дослідницької роботи у закладі, а також ознайомитись з програмами, що впроваджуються для покращення показників діяльності Медичного центру, зокрема – зниження внутрішньолікарняної інфекції, покращення взаємодії між підрозділами та персоналом, створення максимально сприятливого середовища для перебування пацієнтів та умов праці персоналу. Кожен з українських фахівців отримав вузькоспеціалізовану інформацію у таких галузях, як неонатологія, інтенсивна терапія новонароджених, акушерство, дитяча онкогематологія та управління лікувальним закладом. Під час перебування у Медичному центрі українські медики мали вільний доступ до бібліотеки закладу та медичних інтернет-ресурсів.

Медичний центр Cedars-Sinai є одним із найстаріших та найбільших медичних закладів на Заході Сполучених Штатів Америки. Центр розрахований на 950 ліжок. Тут працюють понад 10 тисяч співробітників у тому числі наукових, 2000 приватних лікарів, близько 2000 волонтерів та близько 350 молодих фахівців, які здобувають спеціалізацію по більш ніж 60 спеціальних програмах. Медичний центр приймає та обслуговує більш ніж 300 тисяч пацієнтів на рік та є одним з провідних світових науково-дослідницьких центрів.

Звіти лікарів

Юлія Давидова (ІПАГ)