Українська Русский English
 
 

Новини

Фонд «Дитяча лікарня майбутнього» проінформував громадськість про хід реалізації проекту створення Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері та дитини

19.02.2009, 17:55 Версія для друку
Вiдправити сторiнку на E-Mail

19 лютого 2009 року в прес-центрі «Український час», що в столичному «Українському домі», пройшла прес-конференція на тему «Стан реалізації проекту зі створення та будівництва Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері та дитини – «Дитячої лікарні майбутнього»: успіхи та проблеми».

Організатори прес-конференції – Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000», Благодійний фонд «Дитяча лікарня майбутнього», Державне управління справами і Міністерство охорони здоров’я України. В заході взяли участь Міністр охорони здоров’я України Василь Князевич, Керівник Державного управління справами Ігор Тарасюк, Голова Наглядової ради Фонду «Дитяча лікарня майбутнього» Андрій Мирошніченко та Голова Правління Фонду «Україна 3000» Олександр Максимчук.

Учасники конференції поінформували присутніх представників ЗМІ про хід реалізації проекту «Дитяча лікарня майбутнього». Зокрема, Андрій Мирошніченко розповів про основні етапи впровадження проекту.

Також пан Мирошніченко нагадав про те, що у березні 2007 року Фонд «Дитяча лікарня майбутнього» і ДУС уклали Договір про співпрацю у будівництві та оснащенні лікарні. Згідно з цим документом, Фонд «Дитяча лікарня майбутнього» відповідає за проектування лікарні, затверджує її медичне завдання, оснащує лікарню та навчає фахівців, які будуть у ній працювати, а ДУС здійснює процес будівництва. Андрій Мирошніченко повідомив, що задля прискорення початку будівництва Фонд «Дитяча лікарня майбутнього» і ДУС вирішили внести зміни в Договір 2007 року. Згідно з ними, одразу після закріплення земельної ділянки, отримання документів по землекористуванню та закінчення проектних робіт Фонд «Дитяча лікарня майбутнього» розпочинає «нульовий цикл» будівництва (фундамент) і фінансує його з власних коштів, не чекаючи державного фінансування.

Серед факторів, які затримали початок будівництва, Андрій Мирошніченко назвав рішення про перенесення земельної ділянки під будівництво на інше місце та пов’язані з цим процес отримання дозволів і узгоджень й адаптація проекту. Голова Наглядової ради Фонду «Дитяча лікарня майбутнього» особливо підкреслив, що проект «носить експериментальний характер і є повністю інноваційним щодо традицій та існуючих норм будівництва лікарень в Україні».

Говорячи про виділення земельної ділянки, Андрій Мирошніченко зазначив, що 12 лютого проект рішення щодо закріплення земельної ділянки для будівництва «Дитячої лікарні майбутнього» було винесено на сесію Київської міської ради. До розгляду цього питання в той день так і не дійшло, і, разом з іншими питаннями, воно було перенесено на сьогодні, 19 лютого. (Після закінчення прес-конференції стало відомо, що Київрада 102-ма голосами ухвалила рішення щодо закріплення земельної ділянки для будівництва «Дитячої лікарні майбутнього».)

Пан Мирошніченко повідомив, що на рахунки Благодійного фонду «Дитяча лікарня майбутнього» з кінця 2006 року і до сьогодні від фізичних та юридичних осіб надійшло 97 567 037 гривень. Наразі на всіх рахунках Фонду знаходиться 99 961 966 гривень. За цей час були нараховані відсотки за депозитами у сумі 18 910 000 гривень. На виконання проекту витрачено 16 515 000 гривень, переважна частина яких – близько 15 мільйонів – витрачені на проектні та вишукувальні роботи. Він підкреслив, що розбіжність між сумою задекларованих коштів – понад 262 мільйони гривень – і наявною сумою є результатом взятих на себе певними благодійниками зобов’язань, які з різних причин невиконані або ще підлягають виконанню, згідно з укладеними договорами.

Також Голова Наглядової ради Фонду «Дитяча лікарня майбутнього» повідомив про передачу Державному управлінню справами пакету проектної документації, необхідної для подальшої реалізації проекту.

У свою чергу, Ігор Тарасюк оголосив про утворення в складі клінічної лікарні «Феофанія» Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини. «Ми віддаємо частину площ лікарні «Феофанія», щоб вже найближчим часом діти мали можливість проходити обстеження, а також відбувалися певні лікувальні заходи щодо опрацювання технологій і методів, які будуть використовуватися в «Дитячій лікарні майбутнього», – підкреслив Керівник ДУС. «Якщо сьогодні нам виділять земельну ділянку, то із впевненістю можна сказати, що у середині березня ми запросимо вас на закладення фундаменту і початок будівництва цієї лікарні», – сказав, звертаючись до журналістів, Ігор Тарасюк.

Василь Князевич назвав проект «Дитячої лікарні майбутнього» «знаковим для системи охорони здоров’я України, який має нести в собі ідеологію майбутнього». Він підкреслив, що «Дитяча лікарня майбутнього», – найскладніший медичний проект, який коли-небудь виконувався в Україні. «Хотілося б, щоб такі проекти були свого роду локомотивами і рухали всю систему охорони здоров’я вперед», – сказав Міністр.

За словами пана Князевича, будівництво Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини на території «Феофанії» перетворить її на потужний центр, який зможе забезпечувати лікуванням дорослих і дітей, надавати діагностичні послуги на сучасному рівні. «Таким чином, ми зможемо перетворити «Феофанію» не тільки на лікувально-діагностичний, а й у навчальний центр, базу для всієї України», – сказав він. «Цей проект потрібен для Україні, і я думаю що ми з вами будемо свідками того, що він буде здійснений», – підкреслив Міністр охорони здоров’я.

Олександр Максимчук зазначив, що, окрім програми «Дитяча лікарня майбутнього», Фонд «Україна 3000» впроваджує у сфері дитячої медицини цілу низку програм і проектів. Він повідомив, що за останні три роки за цими програмами Фонд разом із партнерами надав благодійну допомогу на загальну суму понад 42 мільйони гривень. Пан Максимчук висловив подяку всім благодійникам, які підтримують діяльність Фондів «Україна 3000» та «Дитяча лікарня майбутнього».

Також Голова Правління Фонду «Україна 3000» закликав представників ЗМІ обережно ставитися до неправдивої інформації, з якою виступають деякі політики. За його словами, розповсюдження неперевірених даних може дискредитувати не тільки роботу окремих благодійних організацій, а й благодійництво взагалі. «Багато ЗМІ є нашими партнерами, – сказав Олександр Максимчук. – Ми завжди відкриті до спілкування з пресою і готові надати будь-яку інформацію». Також він прокоментував деякі найбільш резонансні заяви, розповсюджені українськими виданнями.

Під час прес-конференції журналістам було продемонстровано 6-хвилинну відеопрезентацію, яка представляла окремі архітектурні рішення «Дитячої лікарні майбутнього».


Підтримати проект

Підтримати проект

Обери інформер

Допоможи дітям! Розмісти у себе баннер
Приклад інформера: