Фонди «Україна 3000» і «Дитяча Лікарня майбутнього» фінансово та організаційно підтримають створення Всеукраїнського реєстру донорів кісткового мозку

23.02.2010, 17:10 Версія для друку

Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000» і Благодійний фонд «Дитяча Лікарня майбутнього» мають намір надати фінансову та організаційну підтримку створенню Всеукраїнського реєстру донорів гемопоетичних стовбурових клітин.

Про це заявив Голова Правління Фонду «Україна 3000» Олександр Максимчук 23 лютого 2010 року, під час прес-конференції щодо створення «Всеукраїнського реєстру донорів гемопоетичних стовбурових клітин (кісткового мозку) МОЗ України».

«Створення Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини, «Дитячої лікарні майбутнього», в якому ми активно допомагаємо державі, – це не лише зведення будівлі та встановлення обладнання. Це створення механізмів та процесів, без яких українська медицина не зможе бути дійсно ефективною», – сказав Олександр Максимчук. За його словами, одним з основних медичних профілів Центру є дитяча онкологія (44 ліжка) та онкогематологія (70 ліжок). А без створення Всеукраїнського реєстру донорів кісткового мозку, без входження його до Міжнародної асоціації донорів кісткового мозку «Дитяча лікарня майбутнього» не зможе працювати на повну потужність.

«Тому, розуміючи всю важливість даного питання, керівництво Фонду та особисто пані Катерина Ющенко прийняли рішення про надання фінансової та організаційної підтримки створення Всеукраїнського реєстру донорів гемопоетичних стовбурових клітин. Ми готові частково покрити найбільш затратну статтю у створенні Реєстру, а саме – проведення HLA-типування зразків крові кандидатів у донори», – заявив Олександр Максимчук.

«Ми розуміємо, що лише за дотримання цієї умови Україна приєднається до Міжнародної асоціації донорів кісткового мозку, – підкреслив він, – після чого українські діти, які сьогодні вимушені робити трансплантацію кісткового мозку за кордоном, зможуть отримувати необхідне медичне лікування в Україні».

Олександр Максимчук повідомив, що Фонд «Дитяча Лікарня майбутнього» не обмежується виключно матеріальною підтримкою Реєстру. Завдяки закордонним партнерам, зараз триває вже друге стажування лікарів Центру дитячої онкогематології лікарні «ОХМАТДИТ» в Лос-Анджелесі, у Лабораторії Медичного центру Sedars-Sinai, де роблять найбільш високотехнологічні лабораторно-діагностичні дослідження у світі. І, серед іншого, наші лікарі вже ознайомилися з методом визначення HLA-типу з найбільш високою резолюцією. Тільки цей метод дозволяє підібрати повністю сумісного неродинного донора для трансплантації кісткового мозку.

У прес-конференції також взяли участь перший заступник міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець, директор «Всеукраїнського реєстру донорів гемопоетичних стовбурових клітин (кісткового мозку) МОЗ України» Сергій Павленко, директор Департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Раїса Моісеєнко, головний лікар Київського центру трансплантації кісткового мозку, головний трансплантолог м. Києва Віктор Хоменко, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «дитяча онкогематологія» Світлана Донська.